Příslušenství ke kulečníku

Praktický čánek o kulečníkových stolech

Koupit si kulečník dnes skutečně není nic nedostupného ani nemožného. Zatímco dříve jsme se s tímto prvkem mohli setkat maximálně v barech a specializovaných hernách, dnes si nachází cestu i do našich domovů. Že je to pravda, to dokazuje také aktuální nabídka, která je skutečně více než široká. Na ni se však nebudeme primárně zaměřovat. Podíváme se raději na bohaté příslušenství ke kulečníku. Jaké možnosti existují?

Základem jsou tága

Pravděpodobně bychom jenom těžko hledali důležitější příslušenství ke kulečníku, než je kulečníkové tágo. Důvody jsou více než jasné. Právě kulečníkové tágo je ke každé hře nezbytností, bez které se neobejde žádný z hráčů, který se rozhodl si kulečník zahrát. Dnes bychom na tága měli hledět hned z několika pohledů. V první řadě je to samozřejmě jejich délka, která je při výběru rozhodující. Stejně tak je to ale i jejich celková hmotnost. Na co dnes mnoho hráčů také klade důraz, je i design samotného tága. Estetika byla s tímto sportem spjata odnepaměti. Stačí se podívat na některé kulečníkové stoly a bude to jasné i vám. S tágy však může souviset i další kulečníkové příslušenství. Konkrétně je to třeba jejich držák. Praktický prvek, který umístíte na zeď a následně můžete tágo pohodlně a hlavně bezpečně odložit na toto místo. Navíc i zde platí, že držák může být vyroben z kvalitního dřeva.

Nezapomínejte také na koule

Rozhodnete-li se pro kulečník biliard, jsou v základní dodávce velmi často i koule a další příslušenství. Pokud ale budete hrát déle, pamatujte, že i koule bude třeba v budoucnu vyměnit. I proto také patří mezi příslušenství, bez kterého se dnes jenom těžko obejdete. Platí však, že kde hledáte inzeráty o prodeji kulečníkového stolu, tam najdete také samotné koule. Jejich vzhled, stejně jako hmotnost nebo velikost, je v současné době standardizovaná, a tak se nemusíte bát, že byste s jejich výběrem měli jakýkoliv problém, nebo že byste snad koupili variantu menší. S koulemi mohou souviset také další doplňky, jako je třeba pouzdro na ně samotné, kam je mimo hru bezpečně uložíte. Stejně tak se neobejdete ani bez plastového trojúhelníku, který vám umožní jejich jednoduché složení do požadované polohy při rozstřelu.

Existují i specifičtější možnosti příslušenství

Výše uvedené možnosti příslušenství bychom mohli označit jako skutečný základ toho, co je dnes na trhu k dispozici. Pokud jste hledali kulečníkový stůl z bazaru a stůl není s ohledem na svůj vzhled dokonalý, může mezi požadované příslušenství patřit také nové plátno. I to lze samostatně koupit, odstranit to staré a následně stůl potáhnout plátnem novým, většinou o dost kvalitnějším. Zároveň tím stoupne také cena kulečníkového stolu, stejně jako kvalita a přesnost hry.

Je třeba ale dodat i to, že ke hře potřebujete i dobré podmínky. Je to například dostatečně velká místnost, stejně jako by to mělo být i kvalitní osvětlení. I to dnes patří mezi nedílné příslušenství, které můžete využít jak v kulečníkových hernách, tak přirozeně také u vás doma. Hledáte-li inzeráty typu prodám kulečníkový stůl, hleďte i na to, zda je dané osvětlení bonusem. Pokud ne, doporučujeme vám ho zakoupit. Dnes na trhu dominují především širší lampy, které se zavěsí přímo nad desku kulečníkového stolu. Jejich cílem je dostatečně a bez výrazných stínů osvětlit herní plochu, stejně jako eliminují to, aby byl oslněn samotný hráč.


Doporučujeme

Kvalitní kulečníkové stoly od kokiskashop.cz

Kulečníkový stůl pool 5 ft
s vybavením

Celkové rozměry stolu: 184 x 108 x 82 cm, materiál: MDF, rohy opatřeny plastovými kryty

Kulečníkový stůl pool 7 ft
s vybavením

Celkové rozměry stolu: 214 x 122 x 82 cm, materiál: MDF, PVC

Kulečníkový stůl pool 8 ft
s vybavením

Celkové rozměry stolu: 244 cm x 132 cm x 82 cm , materiál: MDF, PVC