Vybíráme kulečník

Praktický čánek o kulečníkových stolech

Plánujete si zakoupit kulečníkový stůl, ale nevíte, jak na to? Jste-li v této oblasti nováčkem, rozhodně nemusíte zoufat. Kulečník dnes lze koupit poměrně snadno a jednoduše, jelikož existuje jak řada kupních možností, tak i dalších variant, které jsou k dispozici, a které budou odpovídat vašim požadavkům. Podívejme se společně na to, jak správně vybrat kulečníkový stůl.

Nový nebo použitý?

Prvním krokem k samotnému výběru by mělo být ujasnění si toho, zda hledáte kulečníkový stůl z bazaru, nebo zda hledáte prodej kulečníku, který bude zcela nový. Od toho se samozřejmě odvíjí jak případná kvalita, tak logicky také cena kulečníkového stolu. Pokud právě na ni kladete důraz, můžeme vás ubezpečit, že i u bazarových stolů můžete narazit na dobré a kvalitní kousky. Pokud ale nechcete dělat kompromisy, je nejlepší volbou vsadit na zcela nový kulečník.

Důležitá je také velikost

Druhým krokem výběru by měla být správná velikost. I ta by měla hrát při výběru roli. Pokud pomineme dětské varianty, které jsou určeny spíše na hraní, máme možnost vybírat z několika velikostních provedení. Pokud hrajeme i jinde, je dobré, aby velikost stolu pořizovaného domů odpovídala i velikosti toho, na kterém hrajeme jinde. Usnadní nám to trénink a zdokonalování naší techniky. Důležité je zohlednit také velikost vaší místnosti, kam plánujete kulečník umístit. Pamatujte na to, že kulečníkové stoly by se do dané místnosti neměly jenom vejít, ale měly by nabídnout i dostatek prostoru ze všech stran. I to usnadní pohyb hráčů, stejně jako samotnou hru. I podle toho je třeba velikost konkrétního kulečníku vybírat.

Zaměřte se na konkrétní typ

Nyní se dostáváme k jednomu z nejdůležitějších kritérií samotného výběru, podle kterého byste se měli rozhodovat. Jedná se o konkrétní typ stolu, od čehož se následně odvíjí i druh hry, kterou budeme hrát. Dnes platí, že existují kulečníky ve dvou variantách. Pokud se na možnosti podíváme laicky, je to kulečník s dírami a bez děr. Dané možnosti mají své odborné termíny, a to biliardový stůl a dále stůl na karambol. Samozřejmě pro vás by měl být základním krokem výběru takový stůl, který vyberete podle toho, jaké hře konkrétně dáváte přednost. I když dnes v mnoha hernách dominuje právě první varianta, skuteční fajnšmekři dávají pro celkovou náročnost přednost spíše druhé. I na to je dobré se zaměřit, hledáte-li inzeráty a další informace, které jsou spojeny s textem prodám kulečníkový stůl.

Roli hraje i design

Ačkoliv tento krok výběru je spíše subjektivní, roli při výběru může hrát také design. Dnes jsou stoly velmi často spjaty s použitím kvalitních materiálů, stejně jako i s celkovou elegancí. Základem tedy nebývá jiný materiál, než lakované dřevo. Roli v celkovém designu ale může hrát také barva použitého plátna. Klasikou v současné době bývá logicky plátno zelené. Neznamená to ale, že by nebylo možné získat i jiné varianty – třeba neméně oblíbenkou modrou.

Důležité je i příslušenství

Pamatujte, že pokud se pro kulečník rozhodnete, budete chtít po sestavení ihned hrát, Proto je dobré zaměřit se také na to, zda je součástí dodávky také {příslušenství}. Tedy to hlavní, kam se řadí jak kulečníkové tágo, tak se sem řadí také koule, nebo řada dalších pomůcek, které si díky tomu nebudete muset kupovat.


Doporučujeme

Kvalitní kulečníkové stoly od kokiskashop.cz

Kulečníkový stůl pool 5 ft
s vybavením

Celkové rozměry stolu: 184 x 108 x 82 cm, materiál: MDF, rohy opatřeny plastovými kryty

Kulečníkový stůl pool 7 ft
s vybavením

Celkové rozměry stolu: 214 x 122 x 82 cm, materiál: MDF, PVC

Kulečníkový stůl pool 8 ft
s vybavením

Celkové rozměry stolu: 244 cm x 132 cm x 82 cm , materiál: MDF, PVC